6. ročník Městské ligy v Moravských Budějovicích

6. ročník pokračoval ve stejném trendu minulého. Novačci soutěže, Veteráni Bílkov, Storks Výčapy a Ice Team, byli zařazeni do II. ligy. Z II. ligy do I. ligy postoupily týmy HC Jakubov, Vranín a HC Rafani. Naopak z I. do II. ligy sestoupil tým HC Inex.

Kohouti Vesce

Naše sezóna začala proti týmu Litohoře. Zápas plný trestů a také gólů, do půlky zápasu vyrovnaný souboj. Nakonec nás hráči Litohoře zlomili (P 3:6). Druhé kolo - HC Kobry. Další velice dramatické utkání se šťastným koncem (V 4:2). Souboj s gólmanem, tak by se dal nazvat zápas proti Luňákům. Gólman Luňáků vyhrál, proto jsme šli po zápase se skloněnými hlavami do šaten (P 1:3). Jednogólové vedení z první třetiny nemůže vydržet do konce zápasu. Ice Team nás zdolal (P 2:4). V dalším kole nás čápi z Výčap deklasovali jedenácti góly (P 3:11). Veterání z Bílkova měli v dalším kole neprostupnou obranu. Čtyřbrankový deficit po dvou vteřinách se nám nepodařil dotáhnout i přes veškeré úsilí (P 3:5). V sedmém kole nás čekal tým HC Inex. Po první bezbrankové třetině jsme soupeři nakonec vstřelili pět gólů a ani jeden nedostali. Nula pro Lukáše Zerzy, vítězství pro celý tým (V 5:0). Pět gólů ve druhé třetině nás zlomilo v zápase s Pantery. Přesto jsme to nevzdávali až do konce (P 5:7). Výsledek zápasu s HC Westige neodpovídá našemu výkonu. Na neproměněné šance se však hokej nehraje (P 1:6). Desáté kolo a čekal nás favorit soutěže, HC Ctidružice. Hattrick v podaní Lukáše Nesiby nepomohl (P 3:7). Když se objeví v kalendáři zápas s týmem Motáci Třebětice, tak můžeme čekat vyrovnaný souboj. V zápase jsme stále dotahovali a nakonec jsme nedotáhli (P 5:6). Zápas se zelenými muži z Myslibořic byl nesmírně vyrovnaný (P 3:4). Přestřelka s Vlky Boskovštejn, dvougólové manko tři minuty před koncem utkání, nakonec dva body za výhru na nájezdy (V 9:8). S Vícenicemi jsme ztratili vedení už 3:0 a nakonec jsme brali jeden bod za prohru na nájezdy (P 3:4). Šikovní Krokodýli na nás nastoupili ihned od začátku utkání. Zasloužené vítězství pro soupeře (P 2:5). Ani vedení 4:1 nestačilo na Lukovské Draky. Ti zapli na konci druhé třetiny a dokonali dokonalý obrat (P 4:6). A nakonec poslední kolo proti Červenému Hrádku a jejich sebevědomému gólmanovi. Podařilo se nám to, co se podařilo Lukovu proti nám v minulém utkání. Otočili jsme zápas z nepříznivého stavu 0:3 a hrdinou zápasu se stal Petr Máca, který vstřelil vítězný gól minutu a půl před koncem utkání (V 4:3).

Střelci Kohoutů: Lukáš Nesiba - 13 branek, Petr Fouma - 9 branek, Lukáš Fujdl - 7 branek, Vladimír Nesiba, Petr Máca a Pavel Čurda - 6 branek

Trestanci Kohoutů: Jan Jenerál - 12 minut, Libor Šťastný a Petr Fouma - 10 minut, Jiří Vydra - 8 minut

Brankáři Kohoutů: Lukáš Zerza - 12 zápasů (2 výhry, 10 proher, 1 čisté konto), Jan Vláčil - 6 zápasů (2 výhry, 4 prohry)

Fair play tým ML

Tornádo Dešov - 72 trestných minut (4.80 min/záp)

HC Nové Syrovice - 74 trestných minut (4.93 min/záp)

Kohouti Vesce - 88 trestných minut (5.18 min/záp)

I. liga

První ligu ovládl tým HC Bowling, který podlehl pouze v jednom semifinálovém utkání TJ Sokolu Želetava. I přes to postoupil HC Bowling do finále. Finále si zahráli hokejisté Bowlingu s Hellfish Třebíč. Po zápasech 5:0 a 4:4 (celkově 9:4) výhrál HC Bowling a stal se mistrem I. ligy. Druzí tedy skončili hokejisté Hellfishe Třebíč a třetí místo obsadil HC Jakubov.